top of page
Aparaty estetyczne

Aparat kosmetyczny (estetyczny) jest alternatywą dla pacjentów preferujących mniej widoczny aparat. Zamki w tych aparatach wykonane są z materiałów przeźroczystych (zamki szafirowe) lub w kolorze zębów (zamki ceramiczne).  Ich największą zaletą jest mniejsza widoczność. Są to aparaty silne i wytrzymałe, jednak nie w takim stopniu jak zamki metalowe.  Ponieważ wykazują większą kruchość niż zamki metalowe, w  trakcie leczenia może dojść pęknięcia lub oderwania części zamka i wtedy musza być wymienione na nowe.

Zamki szafirowe wykonane są z bezbarwnego kryształu górskiego (monokryształów szafiru), dzięki czemu dopasowują się do koloru zęba pacjenta, harmonizując z każdym odcieniem szkliwa. Zapewnia to bardzo dobrą estetykę. Polecane są szczególnie pacjentom, którzy mają bardzo jasne zęby. Zamki kryształowe wykazują dużą wytrzymałość, doskonałą przezierność.

Stałe ceramiczne

.

Aparat lingwalny zwany też aparatem językowym, niewidocznym. Istotą techniki lingwalnej jest umieszczenie zamków ortodontycznych od strony języka – zamki przyklejane są do wewnętrznej powierzchni zęba. Leczenie ortodontyczne prowadzone jest tak, aby żadne elementy aparatu stałego nie były widoczne nawet przy szerokim uśmiechu. 

Stałe językowe
Clearaligner

Clear Aligner to innowacyjna metoda leczenia ortodontycznego za pomocą przeźroczystych nakładek, które prostują zęby nie powodując u Pacjentów niedogodności i dyskomfortu związanego
z codziennym użytkowaniem.

ortodonta wałbrzych
bottom of page